ANM ANUNȚĂ VREME REA PENTRU PERIOADA URMĂTOARE

NM a emis o informare meteo pentru perioada 15.01.2018 ora 20.00 – 17.01.2018 ora 20.00, fenomenele vizate constând în precipitații sub formă de ninsoare, lapoviță și ploaie, intensificări ale vântului. În cursul nopții de 15/16 ianuarie și în primele ore ale zilei de 16, pe arii relativ extinse în sudul și sud-estul teritoriului va ninge în general slab cantitativ. Din după-amiaza zilei de marți, 16 ianuarie, precipitațiile se vor extinde treptat. La început vor fi mai ales ninsori, urmate de lapoviță și apoi ploaie, iar cantitățile de apă vor depăși 15-20 l/mp.

Având în vedere fenomenele vizate de informarea meteo, prefectul județului Giurgiu, Nina Carmen Crișu, a impus instituirea serviciului de permanență la nivelul primăriilor și luarea tututor măsurilor care se impun în această situatie!

Ultima modificare: 15.01.2018 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul SPECTACOL CULTURAL LA ATENEUL NICOLAE BALANESCU, DE ZIUA NAȚIONALĂ A CULTURII